kayu izle caillou izle

05.08.2011 13:43

 

Aug 5, '11 6:25 AM
for everyone

Çizgi filmler arasında en iddialı ve en başarılı olan caillou çizgi filmi ilk olarak kanada da 1998 yılında yayımlanmıştır. 4 yaşındaki küçük bir çocuğun ailesi ve arkadaşlarıyla yaşadığı real işleyiş ile büyük dikkat çeken caillou çizgi filmi ülkemizde kayu izle adıyla popüler olmuş ve eğitici bölümleriyle de ailelerinde çocukları için tercih edebileceği çizgi filmlerinden olmuştur.

Yedi ana karakterden oluşan caillou çizgi filmini ana karakterin tabi olarak evin küçük olu kayu’dur. Akıllı ve zeki bir çocuk olan kayu izle kimi zaman çizgi filminde ailesiyle ilişkileriyle ön planda olurken kimi zaman da arkadaşları ve komşularıyla çizgi filmini devam ettiriyor. Tam olarak 110 bölümden oluşan caillou çizgi filmi ülkemizde başta olmak üzere tüm dünyada hala izlenmektedir. Ülkemizin çizgi film kanalları arasında yer alan caillou çizgi filmi yumurcak tv’de yayınlanmaktadır.

Tasarımsal olarak hep aynı olan kayu izle çizgi filminin ülkemizde var olan hayran kitlesi de küçümsenmeyecek kadar fazladır ki en büyük dikkati bu yönüyle üzerine toplamaktadır. Her yaştan çocuğun izlediği ve neredeyse bağımlı olduğu caillou çizgi filmi yayınlanmaya hala da devam edecektir.